بلاگ

استفاده از Xcode 13 به‌زودی شرط لازم برای انتشار برنامه‌ها در اپ استور می‌شود

اپل تغییراتی در نحوه پذیرش برنامه‌ها برای انتشار در اپ استور ایجاد می‌کند که طی آن، از 25 آوریل (5 اردیبهشت) تنها اپ‌هایی که با Xcode 13 ساخته شده باشند، می‌توانند در فروشگاه اپ این کمپانی منتشر شوند.

اپل همواره به دنبال یکپارچه‌سازی بیشتر نرم‌افزارهای مخصوص اکوسیستم‌هایش از جمله iOS است. سخت‌گیری‌های کوپرتینویی‌ها به توسعه‌دهندگان پس از انتشار iOS 15 بیشتر شد. این بار اپل از توسعه‌دهندگان خواسته تا اپ‌های خود را بر مبنای کیت توسعه‌دهندگان Xcode 13 روی اپ‌استور ارائه کنند.

استفاده اجباری از Xcode 13 اپل؛ شرط اصلی بقا در اپ‌استور

کیت توسعه دهندگان Xcode 13 اپل

اپل می‌خواهد توسعه‌دهندگان را ملزم به استفاده از کیت توسعه‌دهندگان جدیدش کند. گفتنی است که توسعه‌دهندگان برای آماده‌سازی خود برای استفاده از کیت Xcode 13، حدود یک ماه فرصت دارند.

اپل در بیانیه‌اش روی استفاده از قابلیت‌های تازه نسل جدید سیستم‌عامل‌های iOS و iPadOS به همراه WatchOS تأکید کرده است. تمرکز اپل روی این است که بتواند توسعه‌دهندگان را به طور یکپارچه به سوی استفاده از کیت‌های جدیدتر سوق دهد.

اگر توسعه‌دهنده‌ هستید و نگران بقا در اپ‌استور، تنها تا 5 اردیبهشت 1401 فرصت دارید تا اپ خود را با برنامه‌های اپل هماهنگ کنید؛ در غیر این‌صورت ممکن است کارتان سخت شود.

در نظر داشته باشید که این برنامه‌ها که بر اساس Xcode 13 ساخته می‌شوند، همچنان مشکلی برای ادامه کارکرد در iOS 14 و iPadOS 14 در کنار MacOS Big Sur نخواهند داشت.

هم‌اکنون آخرین نسخه Xcode اپل، نسخه 13.3 است. این نسخه از کیت توسعه‌دهندگان اپل 2 روز پیش در کنار iOS 15.4 منتشر شد. نسخه قبلی Xcode چند ماه پیش منتشر شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *