بلاگ

جایگاه ویژه صنعت آب و برق در کمک به خیزش علمی کشور

جایگاه ویژه صنعت آب و برق در کمک به خیزش علمی کشور

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری گفت: در کشور شاهد خیزش علمی مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان هستیم، صنعت آب و برق در کمک به تسریع فرایند خیزش علمی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

به گزارش ایسنا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم افتتاح بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی و نخستین جشنواره فن بازار کشور در حوزه صنعت برق با بیان اینکه به برکت رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب در دو دهه گذشته یک جریان تولید علم در کشور ایجاد شد که نتیجه آن فعال شدن دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها و رونق گرفتن فعالیت شرکت‌های دانش بنیان بود، اظهار کرد: در جریان این خیزش بزرگ میزان سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه دانش‌بنیان‌ها افزایش یافت و یک ظرفیت بزرگ ملی و مبتنی بر دانش برای رفع مشکلات کلیدی کشور ایجاد شد.

وی ادامه داد: در این سال‌ها و در نتیجه همین روند رو به رشد بسیاری از کشورهای همسایه و منطقه تلاش کردند تا با تقویت تعاملات خود با ایران از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس‌جمهوری با بیان اینکه کشورهایی که تا حدودی با ایران نیز زاویه داشتند، در این سال‌ها تلاش کردند به سمت دوستی مصلحت آمیز روی بیاورند و با ایران ارتباط بگیرند، اظهار کرد: امروزه در واقع زبان اقتدار، زبان فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان است که به لطف خداوند، ایران در این حوزه پیشرفت‌های چشمگیری داشته است.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با نخبگان، تصریح کرد: حضرت آقا در دیدار اخیر خود با نخبگان از یک کلیدواژه استفاده کردند و فرمودند که نیاز به یک خیزش علمی داریم و برای تحقق این خیزش به سرمایه‌گذاری جدی نیاز داریم.

وی با بیان اینکه راهبرد تضمینی برای موفقیت این هدف‌گذاری ایجاد پیوند عمیق میان صنعت و دانشگاه و شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: با این اتفاق می‌توان علاوه بر شناسایی دقیق نیازهای صنعت سازوکاری را طراحی کرد تا نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان به صورت دقیق در مسیری که نیاز است، فعالیت کنند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری به جایگاه ویژه صنعت آب و برق در تسریع فرایند خیزش علمی کشور اشاره کرد و گفت: در این بین صنعت آب و برق با توجه به جایگاه ویژه‌ای که در رشد و توسعه ملی دارد، یکی از مخاطبان جدی این راهبرد است که می‌توانیم با ایجاد این پیوند شاهد خیزش علمی جدی در این دو صنعت باشیم.

دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اینکه در واقع صنعت آب و برق کشور صنایع ارزش‌آفرین هستند که در سایه ارتباط خوب با شرکت‌های دانش بنیان توانسته‌اند نقش مؤثری در مسیر پیشرفت کشور داشته باشند، گفت: صنعت برق و جشنواره فن‌بازار یکی از موفق‌ترین نمایشگاه‌های کشور است که تلاش کرده تا در قالب جشنواره ویژه فن بازار نیازهای واقعی صنعت برق را شناسایی کند و برای آن راهکار ارائه کند.

معاون علمی رئیس‌جمهوری اظهار کرد: در این بین جشنواره فن‌بازار صنعت برق کشور هم اینک‌ در حال برگزاری است، در آن ایده‌های فناورانه این صنعت به نمایش درآمده و می‌تواند نقش مؤثری در تسریع این فرایند داشته باشد.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *