بلاگ

راه‌اندازی ۲ مرکز تحقیقات هوش مصنوعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

راه‌اندازی ۲ مرکز تحقیقات هوش مصنوعی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، راه‌اندازی دو مرکز تحقیقات هوش مصنوعی و گروه آموزشی را از اقدامات این دانشگاه برای توسعه این فناوری در حوزه سلامت عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرضا پازوکی امروز در رویداد دانشگاهی هوش مصنوعی و سلامت که در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار کرد: هوش مصنوعی به عنوان مقوله‌ای که سرنوشت بشریت را تحول جدی خواهد داد، ابعاد مختلفی دارد و به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین ابعاد آن کاربرد آن در حوزه سلامت است.

وی ادامه داد: در این راستا در دانشگاه علوم پزشکی ایران از سال ۱۴۰۰ که در این سمت مشغول به فعالیت شدم، با مشارکت رؤسای قبلی و صاحب نظران ۷ هدف را برای ۴ سال آینده در نظر گرفتیم که یکی از این اهداف موضوع «هوش مصنوعی» است.

پازوکی خاطر نشان کرد: این هدف از انتظارات مقام معظم رهبری از دانشگاه‌ها و معاونت علمی ریاست‌جمهوری است و تاکیدات ایشان مسؤولیت ما را در این حوزه دو چندان می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اقدامات این دانشگاه در توسعه هوش مصنوعی در سلامت، افزود: در سال ۹۶، یک گروه‌ آموزشی هوش مصنوعی راه‌اندازی کردیم که در ان تمامی گروه‌های آموزشی یک‌ نماینده در گروه هوش مصنوعی دارند.

وی راه‌اندازی دو مرکز تحقیقات هوش مصنوعی را از دیگر اقدامات این دانشگاه دانست و گفت: هر چند راه‌اندازی این مرکز در مراحل دریافت مجوزها است، ولی این مرکز با همکاری دانشگاه‌های فنی و مهندسی پروژه‌هایی را اجرایی می‌کند و امیدواریم دستاوردهای آن در آینده نزدیک ارائه شود.

پازوکی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران تنها دانشگاهی است که دارای PhD هوش مصنوعی است، خاطر نشان کرد: ما فضای فعالیت در حوزه هوش مصنوعی در سلامت را فراتر از آموزش و پژوهش دیدیم و از فعالان حوزه‌های خدمات، بهداشت، درمان، غذا و دارو درخواست کردیم که با ما همکاری‌های لازم را داشته باشند، چرا که در این دانشگاه. ایده‌ها و طرح‌های خوبی در این حوزه ارائه شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *