بلاگ

رونمایی از ۱۱ محصول حوزه داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی با حضور وزیر بهداشت

رونمایی از ۱۱ محصول حوزه داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی با حضور وزیر بهداشت
عکس تزئینی و آرشیوی است

سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری دومین ایده‌بازار فناوری سلامت با محوریت داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی در روزهای ۱۴ و ۱۵ آبان ماه، گفت: در این رویداد، با حضور وزیر بهداشت و معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت از چندین محصول جدید رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، دکتر حمیدرضا بنفشه با بیان این مطلب اظهار کرد: این محصولات در طول یک سال گذشته تولید شده و پس از کسب تاییدیه های لازم، آماده ورود به بازار هستند؛ ۷۰ درصد این محصولات توسط شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد فناوری سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی توسعه پیدا کرده و ۳۰ درصد دیگر نیز محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان بخش خصوصی دارای سابقه دانشگاهی هستند.

وی با بیان اینکه محصولات جدید رونمایی شده عمدتا در زمینه داروهای گیاهی بودند، گفت: امروز یک سامانه رونمایی شد که بزرگترین بانک اطلاعات دارویی طب سنتی ایرانی است و توسط یکی از هسته‌های فناور مستقر در مرکز رشد فناوری طب و داروسازی صنعتی طراحی و تولید شده که می‌تواند منبع علمی و قابل اعتماد برای استفاده از داروهای گیاهی در کشور باشد.

سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت یادآور شد: در این رویداد، نشست همتایابی تجاری هم برگزار می‌شود که در این نشست‌ها ۳۴ سرمایه‌گذار حضور دارند و فناوران، محصولات خود را ارائه می‌دهند تا برای چندین محصول که به صورت نمونه اولیه تولید شده، سرمایه‌گذار برای تجاری‌سازی محصولات جذب شوند تا رشد تولید به عنوان یکی از مهمترین اهداف معاونت تحقیقات و فناوری و در راستای تحقق شعار سال رخ دهد.

به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر بنفشه تصریح کرد: امروز ۱۱ محصول جدید رونمایی شد که یکی از آنها سامانه بانک اطلاعات دارویی طب سنتی ایرانی و ۱۰ محصول دیگر نیز داروهای گیاهی و فرآورده‌های طبیعی بودند که در یک سال اخیر موفق به دریافت مجوز شده و آماده ورود به بازار هستند.

دومین ایده بازار ملی فناوری سلامت و نمایشگاه محصولات فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های مستقر در مراکز رشد و نوآوری و پارک‌های فناوری سلامت امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح شد.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *