بلاگ

37 درصد کاهش تلفات رانندگی تنها با نقاشی و رنگ آمیزی آسفالت خیابان

مطالعه بشردوستانه اخیر بلومبرگ، به نقش هنر آسفالت در کاهش تصادفات و شدت آن‌ها اشاره می‌کند. محققین طی دو سال، 17 مکان مختلف در ایالات‌متحده را قبل و بعد از رنگ‌آمیزی مورد نظارت و بررسی قرار داده و به نتیجه جالبی دست یافته‌اند. هنر آسفالت باعث شده تصادفات مرگبار تا 37 درصد و تصادفات مرتبط با عابرین پیاده و دوچرخه‌سواران تا 50 درصد کمتر شود. این هنر رنگ‌آمیزی به طور کلی باعث کاهش 17 درصدی تصادفات و همین‌طور کاهش شدت آن‌ها در صورت وقوع می‌شود.

نقش هنر آسفالت در کاهش تصادفات
رنگ آمیزی معابر در هنر آسفالت

هنر آسفالت به رنگ‌آمیزی سطوحی همچون جاده‌ها، پیاده‌روها و زیرگذرها اشاره می‌کند و مزایای متعددی به همراه دارد. این هنر به رانندگان کمک می‌کند فضای عابر پیاده و گذرگاه‌ها را بهتر تشخیص دهند و کنترل بیشتری روی سرعت خود داشته باشند.

رفتار عابران و راننده‌ها در خیابان‌های رنگ‌آمیزی شده به طور قابل‌ملاحظه‌ای بهبود یافته و اقدامات خطرناک کمتری از جانب آن‌ها سر می‌زند. مثلا رانندگان حدود 27 درصد بیشتر از قبل، به نفع عابرین پیاده توقف می‌کنند.

بر اساس مشاهدات و نتایج این مطالعه، نقش هنر آسفالت در کاهش تصادفات و شدت آن‌ها انکارناپذیر است، با این وجود، رنگ‌آمیزی آسفالت در بسیاری از کشورها هنوز غیرقانونی قلمداد می‌شود. اعمال این هنر جهت بهبود ایمنی جاده‌ها و خیابان‌های سطح شهر، به صدور جواز از سوی مقامات رسمی احتیاج دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *