بلاگ

اپل می‌خواهد پارادایم کاملا جدیدی برای اپلیکیشن‌های AR و VR ایجاد کند

بر اساس اطلاعاتی که از آگهی استخدام جدید اپل به دست آمده، کوپرتینویی‌ها می‌خواهند پارادایم کاملا جدیدی را برای اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده و مجازی ایجاد کنند. این شرکت در حال حاضر مشغول تولید اولین هدست‌های AR و VR است و احتمالا اولین محصول خود را سال آینده معرفی می‌کند.

آگهی استخدام اپل اولین بار از سوی «هیدن لی» مدیر مهندسی نرم‌افزارهای AR/VR این شرکت به اشتراک گذاشته شد. این آگهی می‌گوید اپل به دنبال مهندسانی برای توسعه فریم‌ورک AR/VR است و می‌خواهد افرادی را استخدام کند که در مسیر ایجاد پارادایم جدید نرم‌افزاری به این شرکت کمک خواهند کرد.

نیروهای جدید به‌طور نزدیک با فریم‌ورک‌های رابط کاربری، طراحان رابط انسانی و تیم‌های نرم‌افزاری اپل همکاری می‌کنند تا تجربه واقعیت مجازی و افزوده را برای اکوسیستم این شرکت به وجود بیاورند. افراد برای حضور در این جایگاه شغلی باید قابلیت تفکر خارج از چارچوب و حل مسائل حوزه واقعیت AR و VR را داشته باشند.

اولین هدست AR اپل سال آینده معرفی می‌شود

اپل پس از سال‌ها تحقیق و توسعه احتمالا تا کمتر از یک سال دیگر از اولین محصول AR خود رونمایی می‌کند. این دستگاه به احتمال زیاد در قالب یک هدست عرضه می‌شود و اولین محصول مصرفی کوپرتینویی‌ها در زمینه واقعیت افزوده و مجازی خواهد بود. البته انتظار نداریم که این دستگاه از همان ابتدا استقبال گسترده‌ای داشته باشد و در واقع پیش‌بینی می‌شود که اپل این هدست را عمدتا برای توسعه‌دهندگان روانه بازار کند.

غول فناوری آمریکایی در ادامه به سراغ تولید عینک‌های واقعیت افزوده خواهد رفت. این عینک‌ها برخلاف هدست طراحی کوچک‌تری دارند و احتمالا توسط عده بیشتری از مردم خریده می‌شوند. طبق گزارش‌ها، پیش‌بینی شده که کوپرتینویی‌ها اولین عینک خود را در زودترین حالت در سال ۲۰۲۵ معرفی کند. با این حال، مینگ-چی کو اعلام کرده که کار روی دومین هدست AR اپل شروع شده و می‌توانیم در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ منتظر عرضه آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *