رپورتاژ

ایمپلنت یا دندان طبیعی کدام بهتر است؟

ایمپلنت یا دندان طبیعی کدام بهتر است؟

افراد زیادی سالانه بر اثر یک حادثه مثل تصادف و ضربه خوردن شدید صورت ، دندان‌ های خود را از دست می‌دهند و به دنبال راهی هستند که جای این دندان‌ های ازدست ‌رفته را پر کنند. برخی دیگر نیز وجود دارند که بر اثر کهولت سن و یا بیماری موجود در لثه دندان ‌های خود را از دست می‌دهند ، این افراد نیز به جایگزینی دندان ‌های خود فکر می‌کنند.

دندان‌ هایی که از بین می‌روند اعتماد به نفس و زیبایی ظاهری شخص را از او می‌گیرد. علاوه بر این موارد فرد توانایی درست صحبت کردن را نیز از دست می‌دهد. این عوامل باعث می‌شود که فرد اعتماد به نفس خویش را به طورکامل از دست بدهد. به همین خاطر او باید به سرعت به دنبال حل این مشکل برود.علاوه بر این مورد سلامت دهان و دندان نیز جزو ضروریات است. یکی از محبوب ترین و طبیعی‌ترین روش هایی که برای این مشکل وجود دارد ، کاشت ایمپلنت دندان است.ایمپلنت دندان بهترین راه برای حل این مشکل است، پس اگر دندان‌ های خود را بر اثر هر اتفاقی ازدست ‌داده‌اید بهتر است به دنبال کاشت ایمپلنت دندان و روکش دندان آن باشید.

بهترین روش کاشت ایمپلنت دندان

دلایل بسیاری برای برتری ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش های دندانپزشکی مثل پروتز متحرک یا بریج وجود دارد. علاوه بر این نگهداری از ایمپلنت دندان کار سختی نیست و به راحتی می‌توان از آن محافظت کرد. قیمت ایمپلنت دندان با توجه به نوع آن متفاوت است.

کاشت ایمپلنت دندان یک ویژگی بسیار خوب دارد آن‌هم این است که مشابه با دندان ‌های طبیعی انسان عمل می‌کند و نیازی نیست که شب قبل از خواب آن‌ها را از دهان خارج کنید. موفقیت ایمپلنت دندان 98 درصد است ؛ به همین خاطر به سرعت به یک روش محبوب برای جایگزینی دندان ازدست‌رفته شد.

بنابراین بهترین روش برای کاشت دندان ایمپلنت دندان است که توسط متخصصان حاضر به بهترین شکل انجام می‌شو.  اگر چه قیمت ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش ها ممکن است بیشتر باشد اما ماندگاری بهتری دارد.

ایمپلنت‌های دندانی در مقابل دندان طبیعی

بیشتر افرادی که برای کاشت ایمپلنت دندان اقدام می‌کنند ، سؤالی ذهنشان را درگیر کرده است آن‌هم این است که آیا ایمپلنت دندان‌ همانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کند و یا اینکه آیا عملکرد آن می‌تواند از دندان واقعی نیز بهتر باشد؟؟

جواب این سؤال ساده و صریح نیست زیرا به یک سری از عوامل بستگی دارد. باید بدانید که اگر دندان شما دچار پوسیدگی و خرابی شدید نیز باشد ، دندانپزشک متخصص سعی می‌کند تا جای ممکن از همان دندان طبیعی استفاده نموده  و آن را ترمیم کند. زیرا دندان طبیعی قاعدتاً بهتر از ایمپلنت دندان است و هیچ‌چیز جای آن را نمی‌گیرد و بهتر است همان دندان طبیعی ترمیم شود. با توجه به این که هزینه درمان عصب کشی یک دندان به همراه پست و روکش آن تقریبا معادل ایمپلنت آن دندان است بنابراین تشخیص دندانپزشک و شرایط دندان بیشتر تععیین کننده روش درمان خواهد بود.

اما بااین‌وجود باید بدانید که عملکرد ایمپلنت دندان بسیار شبیه به عملکرد دندان‌های طبیعی است و در برخی از موارد  استفاده از ایمپلنت دندان بهتر از استفاده از دندان پوسیده است. کاشت ایمپلنت دندان به افراد کمک می‌کند تا زندگی سالم ‌تری داشته باشند.

منبع:مشرق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *