رپورتاژ

جراحی چربی های شکم برای چه افرادی مناسب است؟

امروزه بسیاری از افراد به دلایل متنوعی ممکن است که زیبایی شکم خود را از دست بدهند و اقدام به جراحی زیبایی شکم نمایند. در واقع هر یک از افرادی که می‌ خواهند شکمی صاف و متناسب داشته باشند به جز ورزش کردن به دنبال راهکارهای پزشکی و جراحی می باشند. آنها مایل هستند که در کمترین بازه زمانی بتوانند زیبایی شکم خود را به دست بیاورند.

در این عمل جراحی چربی ها و پوست اضافه دیواره شکم از بین می رود و چین خوردگی شکم هم به طور کامل محو می ‌شود. در طی عمل باید به خوبی بدانید که ماهیچه های شکم سفت می شود و پوست شل و چربی های اضافه از درون شکم خارج می گردد.

انواع جراحی زیبایی شکم
بسته به هدف شما برای زیبایی شکم باید به خوبی بدانید که پزشک روش های متفاوتی را برای زیبایی شکم تان به کار می گیرد. شما باید به خوبی بدانید که جراحی زیبایی شکم  (ابدومینوپلاستی) هم مانند بسیاری از جراحی های زیبایی روش های متفاوتی دارد. برخی از این روش ها که اهمیت بسیار زیادی دارند و کاربردی می باشند عبارت هستند از :

جراحی کامل
آن دسته از افرادی که می‌ خواهند بیشترین اصلاح و تغییر را در ناحیه شکم خود به دست بیاورند می توانند از این روش جراحی استفاده کنند. در این روش جراح ابدومینوپلاستی در زیر شکم و سر تا سر استخوان لگن برشی ایجاد می‌ کند. در این روش ناف جابجا می ‌شود و پوست به طرف پایین کشیده خواهد شد.  در واقع شما باید به خوبی بدانید که با استفاده از این روش عضلات شکمی از استخوان زیر سینه تا قسمت پایین لگن به صورت عمودی استحکام لازم را به دست می‌ آورند. در این روش جراحی مقدار اضافی چربی و پوست از شکم خارج می گردد. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که این روش برای آن دسته افرادی که می ‌خواهند چاقی های ناشی از کاهش وزن و حاملگی های متعدد خود را از بین ببرند مناسب است.

جراحی جزیی
در این روش جراحی برشی بسیار کوتاه و کوچک در ناحیه شکم وارد می شود. این جراحی به طور معمول برای آن دسته از افرادی انجام می ‌شود که ذخایر چربی در زیر ناف شان قرار گرفته است. زمان انجام این روش ناف جابجا نمی گردد و پوست شکم هم بین خطوط برش و ناف قرار می گیرد تا مقدار اضافی آن از بین برود. این روش امکان دارد که به صورت دیگری به نام آندوسکوپ نیز انجام گردد. برای از بین بردن پوست اضافه در ناحیه زیر ناف شما می توانید این روش جراحی را نیز انتخاب کنید.

جراحی اطراف شکم
این عمل جراحی در ناحیه پایین پهلوها و همچنین پشت پهلو ها انجام می شود. بسیاری از افرادی که چاقی آنها محدود به شکم می باشد و پهلوهای آنها هم چربی دارند می توانند از این روش استفاده کنند. زمانی که چربی اضافه در قسمت پهلو به وجود بیاید با استفاده از این روش پزشک می‌ تواند زیبایی شکم و پهلو را افزایش دهد.

مزیت های جراحی زیبایی شکم
به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که هر یک از جراحی‌ های زیبایی مزیت ها و معایبی همراه با خود دارند. برخی از مزیت هایی که جراحی شکم دارد و شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

خانم هایی که بعد از زایمان دچار افتادگی شدید پوست شکم شده اند به خصوص در خانم هایی که بیش از یک زایمان داشته باند کشیدن پوست شکم درجراحی تامی تاک می تواند به جمع کردن شکم آنها و داشتن اندام زیبا و متناسب کمک کند.
بعد از کاهش وزن شدید و همچنین حاملگی باید بدانید که عضلات تحریک می گردند. به همین دلیل در بعضی از افراد ورزش کردن و رژیم به تنهایی برای بهبود و کاهش وزن کمک نمی کند. جراحی زیبایی ماهیچه های ضعیف را محکم می ‌کند و همچنین پوست و چربی اضافه را از بین می برد.
چه زمانی به جراحی زیبایی شکم نیاز دارید ؟

اگر شما می‌ خواهید اقدام به جراحی شکم نمایید باید به خوبی در مورد زمان جراحی شکم اطلاعات کافی به دست بیاورید. در واقع هر فردی به این جراحی نیاز ندارد در صورتی که شما ماهیچه های شکم تان افزایش پیدا کرده است و بافت چربی ذخیره شده زیادی در قسمت زیرین شکم دارید می توانید با استفاده از این روش زیبایی شکم تان را افزایش دهید. هر یک از پزشکانی که اقدام به جراحی زیبایی می نمایند قادر به جراحی شکم نیستند. بنابراین شما برای جراحی شکم باید تنها نزد متخصصانی که در این زمینه حرفه ای می باشتد مراجعه کنید.

روش جراحی زیبایی شکم

جهت انجام دادن این جراحی باید به خوبی بدانید که بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار خواهد گرفت. دو برش در بخش های مشخص شده برای جراحی توسط پزشک ایجاد می گردد. یکی از برش ها برای استخوان لگن است که در یک سمت آن را ایجاد می‌ کنند و برش دیگر نزدیک به قسمت شرمگاهی می باشد. قسمت جدا شده پوست باید عضله جدیدی به خود بگیرد و کشیده شود.  همچنین ممکن است قبل از مل برای کاستن از حجم چربی ها به صورت همزمان روش های لیپوماتیک و یا همان روش های ساکشن انجام شود که از چربی های خارج شده می توان برای قسمت های دیگر مانند حجم و فرم دادن به باسن و به اصطلاح پیکرتراشی استفاه کرد.این جراحی ۲ تا ۵ ساعت زمان به خود اختصاص می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *