بلاگ

رشته های دانشگاهی مهندسی و گرایش های مرتبط در استرالیا

رشته های مهندسی نیازی به معرفی و توضیح ندارند. این در حالی است که علوم مهندسی شاخه ای جدید بوده و در واقع تلفیقی از مهندسی های سنتی و علوم هستند. امروزه علوم تلفیقی که در قسمت های مختلف زندگی پاسخگوی نیازهای بشری باشند، از نیازهای جوامع جهانی هستند. به عنوان نمونه در جایی که رشته ای سنتی مانند مهندسی برق به طراحی و آنالیز الکتریکی می پردازد، علوم مهندسی به تحقیق در مورد روش ها و تکنیک های پیشرفته کردن و کسب استانداردهای بیشتر همان آنالیزها تمرکز می کند. به طور کلی، پروژه های تحقیقاتی بخش بزرگی از رشته های علوم مهندسی را تشکیل می دهند.

در اغلب دانشگاه های استرالیا، رشته های مهندسی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شوند. لازم به ذکر است که در استرالیا رشته هایی مانند «مهندسی معماری» و «طراحی فضای شهری» در زیر گروه رشته های مهندسی جای نمی گیرند، بلکه در زیر گروه رشته های طراحی و هنر قرار داده می شوند. همچنین «مهندسی محیط زیست» نیز در استرالیا زیر شاخه مهندسی محسوب نشده و در زیر گروه علوم طبیعی جای می گیرد. شاخه های مختلف رشته فناوری اطلاعات نیز تنها در برخی دانشگاه های استرالیا با عنوان «مهندسی فناوری اطلاعات» ارائه می شوند. رشته «خلبانی» نیز در استرالیا در زیر گروه مهندسی قرار دارد.

برخی رشته های مهندسی عبارتند از:

  • سیستم های دینامیک، بیومهندسی، فیزیک مهندسی، ریاضی مهندسی، نانوتکنولوژی، علوم نانو، علوم مواد، علوم کامپیوتر و …
  • مهندسی ساخت، مهندسی سیستم های کامپیوتری، مهندسی ارتباطات و الکترونیک، مهندسی برق، مهندسی کنترل، مهندسی شبکه، مهندسی هوا فضا، مهندسی طراحی، مهندسی تکنولوژی، مهندسی جوش، مهندسی آب، مهندسی اقتصاد، مهندسی بازرگانی و …


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *