دسته‌بندی نشده

نرم افزار حسابداری چه کمکی به کسب و کار ما می کند؟

استفاده از نرم‌ افزار حسابداری امروزه برای مدیریت مالی کسب و کار ها و شرکت ها و سازمان های بزرگ کاربرد فراوان دارد. استفاده از این ماجرا به قدری حائز اهمیت است که مدیران مالی دغدغه فراوانی برای داشتن یک نرم افزار حسابداری مناسب خواهند داشت. تاکید سازمان امور مالیاتی به استفاده از نرم افزار حسابداری مناسب موجب می شود که صاحبان شرکت ها و فروشگاه ها روی به استفاده از نرم افزارهای حسابداری کاربردی بیاورند.

بهره مندی از نرم ‌افزار حسابداری برای مدیران کسب و کارها مزایای ویژه خواهد داشت. آن ها می توانند به راحتی با داشتن یک نرم افزار حسابداری مناسب فرایند حسابداری را با سرعت و دقت بالا انجام دهند. همچنین با استفاده از یک نرم افزار حسابداری مناسب می توان امنیت اسناد مالی را فراهم نمود.

یک نرم افزار حسابداری مناسب به شما یک سیستم صورت های مالی و سیستم مدیریت انبارداری را ارائه خواهد داد. شما با در اختیار داشتن یک سیستم صورت های مالی می ‌توانید به خوبی صورت جریان وجوه نقد در ترازنامه، سود و زیان شرکت و سایر ویژگی ها را در اختیار داشته باشید. علاوه بر این به منظور انبارداری و مدیریت مناسب برای انبار می توان با سیستم مدیریت انبارداری فرآیند جمع آوری و حسابرسی را به خوبی کنترل کرد.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری ارائه شده توسط ما با خدمات و مزایایی که دارد موجب سهولت در بررسی اسناد و مدارک مالی خواهد شد. ما در این مجموعه نرم افزار به شما خدمات و مزایای ویژه ‌ای ارائه داده ‌ایم.

استفاده از این نرم افزار می تواند کاهش هزینه های نیروی انسانی را برای شما در پی داشته باشد. علاوه بر این با استفاده از نرم ‌افزار حسابداری مناسب می‌ توانید دقت بسیار بالایی در انجام محاسبات صورت های مالی داشته باشید.

به منظور نظارت دقیق بر اطلاعات و تسهیل در دسترسی به آن ها می توان از نرم افزار حسابداری ارائه شده توسط ماه استفاده نمود. دقت بالایی که این نرم افزار در اختیار شما قرار می دهد عملیات حسابرسی را سرعت بخشیده و به آسانی شما را از میزان دقیق حساب های مالی بهره مند می کند.

چرا باید از نرم افزارهای حسابداری استفاده کرد

یکی از بایدهای استفاده از نرم افزارهای حسابداری، الزام سازمان امور مالیاتی و دیگر نهادهای نظارتی به استفاده از آن‌ها است. با استفاده از این نرم افزارها سرعت و دقت بازبینی و نظارت بر اسناد و صورت‌های مالی یک شرکت تسریع و تسهیل شده و مجموع این روند زمان و هزینه کمتری را از این نهادها می‌گیرد.

 

بااین‌وجود، مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری برای یک کسب‌وکار آن‌قدر زیاد است که حتی در صورت نبود این الزامات قانونی نیز استفاده از آن‌ها «واجب مؤکد» به شمار آید. در ادامه اصلی‌ترین دلایل استفاده از نرم افزارهای حسابداری را نام‌برده و هریک را به‌طور خلاصه شرح می‌دهیم.

 

افزایش سرعت فرایندهای حسابداری

اولین مزیت استفاده از نرم افزار حسابداری، افزایش چشمگیر سرعت فرایندهای حسابداری است. با استفاده از نرم افزار حسابداری، بسیاری از کارهایی که ساعت‌های طولانی وقت حسابداران را گرفته و به‌صورت فیزیکی آن‌ها را درگیر خود می‌کرده است رفع می‌شوند. افزایش سرعت محاسبات اصلی‌ترین دلیل افزایش سرعت فرایندهای حسابداری است. بدیهی است که کامپیوتر با سرعتی بسیار بالاتر محاسبات را انجام داده و همچنین در هنگام اجرای محاسبات خودکار به میزان بسیار بیشتری سرعت اجرای فرایندهای حسابداری را افزایش می‌دهد.

 

دقت بیشتر در محاسبات

ناگفته پیداست که دقت کامپیوتر در انجام محاسبات عددی قابل قیاس با دقت انسان نیست. ماهرترین حسابداران نیز چند بار محاسبات خود را چک می‌کنند، درصورتی‌که محاسبات انجام‌شده توسط کامپیوتر نیاز به چک مجدد ندارد. یک نرم افزار حسابداری با تکیه‌بر توان محاسباتی کامپیوتر، به میران زیادی دقت اسناد مالی شرکت را افزایش می‌دهد و شبهه‌های آن را به حداقل می‌رساند. البته ممکن است در فرایند محاسبات کامپیوتری، به دلیل ضعف نرم افزار در فهم درست ارقام ورودی که ناشی از ایرادات برنامه‌نویسی است، برخی اوقات نتایج اشتباه هم به دست آید که این مسئله ناگزیر است.

 

تسهیل دسترسی و نظارت بر اطلاعات

حسابداران کهنه‌کار، دفاتر فراوان موجود در حسابداری و کمدهای مملو از زونکن را به‌خوبی به یاد دارند. برای پیدا کردن یک سند و مشاهده و بررسی مجدد چنان عذابی داشت که فرد را از ایده خود منصرف می‌کرد! حالا یک نرم افزار حسابداری می‌تواند به طرفه‌العینی یک سند را برای شما نمایش دهد. این سهولت دسترسی بر اطلاعات، امکان نظارت بر آن‌ها را نیز افزایش می‌دهد که برای مدیران یک نعمت بزرگ است. این مزیت عملیات حسابرسی را نیز سرعت بخشیده و به‌شدت آسان می‌کند.

 

تسهیل گزارش‌گیری

در مورد قبلی گفتیم که یک نرم افزار حسابداری، دسترسی به اطلاعات را بسیار آسان می‌کند. همین امر، در کنار امکانات بالقوه‌ای که یک نرم افزار حسابداری می‌تواند داشته باشد، باعث می‌شود تا مدیران بتوانند در کمترین زمان ممکن گزارش‌های متنوعی را از اسناد مالی خود استخراج کنند. این گزارش‌ها حتی می‌توانند مدیران شرکت را در اتخاذ استراتژی مناسب یاری کنند.

 

افزایش امنیت اسناد مالی

درباره زونکن‌ها گفتیم و احساس خطر همیشگی از معدوم شدن آن‌ها. در حال حاضر یک نرم افزار حسابداری می‌تواند تمامی اطلاعات مالی کسب‌وکار شما را به شکل‌های مختلف و در مکان‌های مختلف ذخیره کند. برخی از نرم افزارهای حسابداری حتی این امکان را دارند که اطلاعات شما را در فضای ابری ذخیره‌سازی کنند. از سویی دیگر دسترسی به این اطلاعات نیز با رمزگذاری مناسب به‌راحتی و در سطوح مختلف قابلیت محدودسازی دارد.

 

کاهش هزینه‌های نیروی انسانی

بسیاری از مزیت‌ها و تسهیلاتی که در بالا گفته شد، بدون وجود نرم افزار حسابداری زمان و نیروی انسانی مازاد طلب می‌کند. بسیاری از این فرایندهای به‌ظاهر ساده نیاز به یک نیروی تمام‌وقت دارد که این خود هزینه مضاعفی بر روی دست مجموعه می‌گذارد. نرم افزارهای حسابداری هزینه‌های نیروی انسانی بخش حسابداری را به شکل چشمگیری کاهش می‌دهند و این مزیت به‌سادگی قابل‌چشم‌پوشی نیست.

 

در صورت نیاز به مشاوره برای انتخاب نرم افزار حسابداری و کمک برای راه اندازی سیستم حسابداری در کسب و کار خود، می توانید با شرکت حسابداری پرشین تکس تماس گرفته و با یکی از مشاوران حسابداری ما در این‌باره صحبت کنید.

سیستم صورت های مالی

از کاربردهای نرم افزار حسابداری و نرم افزار حقوق و دستمزد ارائه شده توسط ما بهره مندی شما از سیستم صورت های مالی خواهد بود. سیستم صورت های مالی سازمان و شرکت شما را قادر می سازد که با بهره مندی از الگوی مناسب گزارش های دقیق و سریعتر از صورت های مالی به شما ارائه دهد.

ماژول های صورت مالی با یکپارچگی با دیگر ماژول ها اطلاعات دقیق را از سیستم حسابداری فروشگاهی و به شما جهت طبقه بندی ارائه می دهد.

منافع و مزایای استفاده از سیستم صورت های مالی

بهره مندی شما از سیستم صورت های مالی به شما منافع و مزایایی ارائه خواهد داد. شما با بهره مندی از این سیستم می توانید ضمن کاهش زمان بررسی صورت های مالی، هزینه های پرداختی را تا حد زیادی کاهش دهید. این عمل با تکرار الگوی مناسب و مورد نظر مدیران در شرکت ‌ها امکان‌ پذیر خواهد بود.

از دیگر مزایای بهره مندی از سیستم صورت های مالی می ‌توان به افزایش سطح علمی مدیران اشاره کرد. شما با استفاده از این سیستم می توانید صورت های مالی را به دقت بررسی کرده و با کاهش خطاهای احتمالی مواجه شوید.

برای تهیه صورت های مالی میان دوره و پایان دوره به خوبی می توانید از سیستم صورت های مالی بهره ‌مند شوید. این سیستم به صورت خودکار و تحت نظر کاربر و مدیران صورت های مالی پایان دوره و میان دوره را به شما ارائه خواهد داد.

ما در ساخت این نرم افزار حسابداری دقت کرده ایم که تمام این مزایا و منافع موجود برای بهره مندی از یک سیستم صورت های مالی مناسب را در اختیار شما قرار دهیم.

سیستم مدیریت انبارداری

از راهبردهای ویژه‌ ای که مدیران برای استفاده بهینه از منابع خود در انبارها استفاده از یک سیستم برنامه ریزی انبارداری خواهد بود. بخش قابل توجهی از دارایی های مراکز تولیدی و بازرگانی در انبار انباشته شده و نیاز به یک مدیریت مناسب خواهند داشت.

نرم افزار مدیریت انبار به خوبی دغدغه مدیران را برای مدیریت صحیح منابع و کالاهای خود برطرف خواهد کرد. شما با داشتن یک سیستم مدیریت انبارداری مناسب می توانید ورودی و خروجی کالاها در انبارها و همچنین موجودی، جانمایی کالا و قیمت گذاری و سفارش گیری را به خوبی تحت کنترل داشته باشید.

با توجه به اهمیت ورود و خروج کالاها از شرکت ها و سازمان ها مدیران سعی می کنند با بهره مندی از یک سیستم دغدغه های خود را کاهش دهند. استفاده از سیستم مدیریت انبارداری به مدیران کمک می‌ کند که با دقت بسیار بالا و کاهش هزینه ها بتوانند دسترسی مناسبی به اطلاعات مربوط به کالاهای خود داشته باشند.

نرم افزار ارائه شده توسط ما به خوبی مدیریت انبار را برای شما اجرا خواهد کرد. این نرم‌افزار با جمع ‌آوری دقیق اطلاعات و گردش آن ها شما را به خوبی از وضعیت موجود آگاه می ‌کند. نرم افزار ارائه شده توسط ما خدمات دیگری مانند درخواست کالا، ورود کالا به انبار، تحویل کالا نگهداری و نرم افزار مدیریت تولید آن ها را به شما ارائه خواهد داد.

یکپارچگی سیستم مدیریت و نگهداری با نرم افزار حسابداری ارائه شده توسط ما به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید مدیریت خرید و تدارکات و ورود و خروج کالا به انبار را تحت نظر داشته باشید.

از ویژگی های این نرم افزار می توان به امکان اعمال کنترل موجودی منفی برای انبار، بهره‌مندی از فرایند رسید تحویل مستقیم در انبار، بررسی درخواست کالا و تعیین کالاهای جایگزین، امکان صدور انواع رسید خرید کالا، رسید تحویل مستقیم، رسید موقت، برگشت کالاهای امانی، رسید اهدایی، رسید برگشت از مصرف و رسید برگشت از اموال اشاره کرد.

جمع بندی

انجام امور حسابداری در شرکت ها و سازمان های بزرگ از دغدغه های مدیران و کاربران امور سال داری بوده است. ما در این مجموعه با ارائه نرم افزار حسابداری دقیق به شما کمک می کنیم تا با استفاده از آن یک نرم افزار صورت های مالی و سیستم مدیریت انبارداری را در اختیار داشته باشید.

این نرم افزار به شما کمک کرده تا با کاهش هزینه ها دقت و سرعت بالایی را در انجام فرآیند حسابداری به خرج دهید.

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با 18 سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *