بلاگ

نسخه بسیار کمیابی از «اپل وان» با قیمت بیش از 250 هزار دلار در حراجی به فروش گذاشته شد

«اپل وان» (Apple-1) که توسط «استیو جابز» و «استیو وازنیک» ساخته شد، اولین رایانه‌ای است که در سال 1976 توسط شرکت اپل راهی بازار شد. در حال حاضر، تنها چند نسخه از این رایانه موجود است یکی از آن‌ها هم اکنون در یک حراجی در حال فروش است و بیشترین پیشنهادی که تاکنون برای آن ارائه شده 270 هزار دلار است.

حراجی رایانه اپل وان با امضا استیو جابز

  • اپل وان

همانطور که گفتیم رایانه‌های اپل وان بسیار کمیاب هستند، به همین دلیل شاید تعجب آور نباشد که این دستگاه در حراجی پیشنهاد قابل توجهی به اندازه 270 هزار دلار برای یک رایانه 46 ساله دریافت کرده است. طبق اطلاعات ارائه شده، شماره سریال این دستگاه، توسط استیو جابز با دست نوشته شده است. علاوه بر این، دنیل کوتکه» یکی از اولین کارمندان اپل، تایید کرده که این دستگاه عملکرد قابل انتظار را ارائه می‌کند.

در این حراجی، به جز اپل وان، کاربران منبع تغذیه یا شارژ آن به همراه سایر اجزای مربوطه، مانند مانیتور Sanyo VM-4509 با صفحه کلید Dantanetics را دریافت خواهند کرد. کتابچه راهنمای دستگاه نیز توسط وزنیاک و «رونالد وین» دیگر موسس اپل امضا شده است.

  • اپل وان
  • اپل وان

همانطور که گفته شد، تاکنون برای خرید این دستگاه، مبلغ 270 هزار دلار پیشنهاد شده است. با این حال، حراجی ادامه دارد و دو هفته دیگر به پایان خواهد رسید.

تاکنون اخبار مشابه زیادی وجود داشته که به فروش یا حراجی برخی دستگاه‌های بسیار قدیمی اشاره داشته است. سال گذشته نیز نسخه دیگری از اپل وان که طول عمری در حدود 46 سال دارد، با قیمت 500 هزار دلار در حراجی فروخته شده بود. خارج از دستگاه‌های الکترونیکی، اغلب موارد عجیب دیگری از جمله چک امضا شده توسط استیو جابز و استیو وزنیاک نیز در حراجی‌ها فروخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *