رپورتاژ

چگونه در 24 ساعت بهترین های مشهد را تجربه کنیم

در شمال شرقی استان خراسان، مشهد مقدس ترین شهر ایران قرار دارد. اگرچه دیدنی مشهد حرم رضوی است، مجموعه ای از حرم های یادبود شهادت امام رضا در سال 817، اما این شهر لذت های بسیاری دارد. با راهنمای ما برای استفاده بهینه از یک روز در مشهد، درباره این منحصر به فرد ترین مقصد بیشتر بدانید برای رزرو تور دبی از مشهد میتوانید از سایت معراچ گشت آسمان بازدید نمایید.

روز خود را با گشت و گذار در حرم رضوی آغاز کنید

روز خود راصبح زود با حرکت به سمت جاذبه اصلی مشهد یعنی حرم رضوی آغاز کنید. با مساحتی نزدیک به 600000 متر مربع، این مکانی برای صرف وقت شماست. دوربین‌ها و کیف‌ها مجاز نیستند و مردان و زنان از درگاه‌های پرده‌دار مختلف وارد می‌شوند. خانم ها حتما باید چادر بپوشند که گاهی می توانید آن را از هتل خود قرض بگیرید.

هفت صحن در این مجموعه وجود دارد که مملو از جمعیت عظیمی از زائران است که برای زیارت این حرم از سراسر جهان سفر کرده اند – سالانه حدود 20 میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.

در اطراف زمین قدم بزنید که در آن خوشه‌هایی از گنبدها، مناره‌هایی که به رنگ‌های آبی و طلایی درخشان هستند و چندین فواره روان و پاساژهای عظیم خواهید دید. از طرف دیگر، این یک نقطه عالی در شب است، زمانی که زمین روشن است.

تور مشهد

در بیرون مجموعه حرم رضوی بگردید

فقط داخل مجموعه نیست که ارزش دیدن دارد – بیرون نیز بازدید جالبی را نشان می دهد. این مجموعه شامل مسجدی متعلق به قرن پانزدهم است که یک مسجد 72 شهید (شاه) است که نشان دهنده بینش دین خراسان است. این مسجد به خاطر کاشی کاری های تیمورود معروف است و چراغ های خارق العاده ای نیز در آن به نمایش گذاشته شده است.

در پارک کوه سنگی پیک نیک داشته باشید

بعد از این همه قدم زدن در مجموعه حرم رضوی، حتما به یک استراحت ناهار نیاز خواهید داشت، پس برای نشستن به پارک کوه سنگی بروید. در اینجا کافی شاپ های زیادی وجود دارد که نوشیدنی و تنقلات سرو می کنند. پارک کوه سنگی به عنوان یکی از معروف‌ترین پارک‌های شهر است که همه چیز در آن وجود دارد – حتماً از دریاچه و کوه‌های زیبا دیدن کنید. حتی یک پارک تفریحی نیز وجود دارد – اگر با کودکان سفر می کنید عالی است!

پارک کوه سنگی مشهد، ایران

فقط کمتر از یک ساعت با ماشین از مشهد فاصله دارید، روستای کنگ که معمولاً به نام «ماسوله خروسان» خوانده می شود. این دهکده پر از پلکان و خانه‌های خشتی است که به شدت فتوژنیک است. بسیاری از خانه ها دارای سقف های خاکی و ایوان-بالکن با جویبارهای جاری در میان کوچه ها و همچنین باغ ارکیده کوچکی هستند.

بعد از این همه پیاده روی، وقت شام است. همان کاری را که مردم محلی انجام می دهند انجام دهید و از یک غذای مخصوص این منطقه – شیشلیک – بخورید . این گوشت کبابی لطیف و ترشی است که بیشتر شبیه دنده است، بنابراین چیزی متفاوت از چلو کباب هایی که ممکن است قبلاً با آن ها آشنا باشید به شما می دهد. این غذا را معمولاً با برنج و تحدیق می خورند ، برنج ترد که در ته تابه پخته می شود. غذاهای جانبی زیادی وجود دارد که همراه با غذا خورده می شوند، مانند ماست و زیتون.

برای یک سفر یک روزه صبح روز بعد

آرامگاه فردوسی، فردوسی

از مشهد به سمت شمال غربی به سمت فردوسی که به نام طوس نیز شناخته می شود، حرکت کنید. شاعر نامی فردوسی در اینجا به دنیا آمد – او سراینده منظومه شاهنامه بود که ماجراهای شاهان ایرانی را روایت می کرد. آرامگاه فردوسی مجموعه‌ای است که از پایه‌ای از مرمر سفید و بنایی تزئین شده با چهار ستون در اطراف آن که صحنه‌هایی از شاهنامه را نشان می‌دهد، ساخته شده است. همچنین یک بنای یادبود سنگی برای فردوسی وجود دارد که می‌توان آن را تحسین کرد و باغ‌های اطراف نیز مکانی دوست‌داشتنی برای قدم زدن در اطراف است.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید به وب سایت معراج گشت آسمان جهت بازدید از تور دبی از مشهد مراجعه و تورهای سایر مسیرهارا با تخفیف های شگفت انگیز مشاهده نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *