بلاگ

چگونه یادگیری زبان را به تجربه‌ای لذت‌بخش تبدیل کنیم؟

دنیای امروز، دنیای رقابت‌هاست و سرعت تغییرات نسبت به گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است. موفقیت در چنین شرایطی دیگر یک انتخاب نیست بلکه یک نیاز است. بنابراین همۀ ما برای رسیدن به اهداف و آرزوهایمان نیاز به ارتقاء مهارت‌ها و توانمندی‌های فردی داریم و باید بکوشیم تا همواره خود را به روز نگاه داریم. یکی از مهارت‎های بسیار مهمی که این روزها ضرورت یادگیری آن به شدت احساس می‌شود و با انتخاب مسیر صحیح یادگیری به آسانی می‌توان آن را فراگرفت، یادگیری زبان انگلیسی است.

افراد برای یادگیری زبان، انگیزه‌های مختلفی دارند. مواردی مثل ارتقاء شغلی، پیشرو بودن در دنیای تجارت، ادامه تحصیل در خارج از کشور، گسترش شبکه‌سازی و بهبود مهارت‌های ارتباطی و سفر به کشورهای مختلف می‌توانند از جمله دلایلی باشند که افراد به خاطر آنها به یادگیری زبان روی می‌آورند. به هر دلیلی که قصد فراگیری این زبان را دارید، باید به شما بگوییم که تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند به پیشرفت شما در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌تان بسیار کمک کند و مزایای فوق‌العاده ارزشمندی برای شما خواهد داشت. به همین خاطر تعجبی ندارد اگر بسیاری از مردم، یادگیری زبان انگلیسی را به عنوان راهی برای بهبود زندگی و استفاده از فرصت‌های موجود انتخاب می‌کنند.

تغییرات اساسی یادگیری زبان در سایه کرونا

در سال‌های اخیر همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، بسیاری از معادلات را تغییر داده و حوزه آموزش نیز از آن بی‌نصیب نمانده است. در این بین، آموزشگاه‌ها و مراکز آموزش زبان انگلیسی دچار تغییر و تحول شدند و تنها آن‌هایی در عرصه رقابت باقی مانند که توانستند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند و به نوعی با تغییرات سازگار شوند. این شرایط فرصتی را فراهم آورد تا بسیاری از آموزشگاه‌ها به سمت برگزاری دوره‌های آنلاین بروند و بسیاری از زبان آموزان نیز برای یادگیری زبان، آموزش‌های آنلاین را انتخاب کنند و پس از تجربۀ جذابیت‌های یادگیری بصورت آنلاین، دیگر حتی به آموزش‌های آفلاین و سنتی فکر هم نکنند. چرا که این روشِ یادگیری، مزایای متعددی همچون انعطاف‌پذیری زمانی و مکانی، مقرون به صرفه بودن، آزادی عمل و راحتی بیشتر، تمرکز بالاتر، امکان مرور مجدد درس‌ها، صرفه‌جویی در زمان و کمک به حفظ محیط زیست دارد.

در این بین، انتخاب بهترین آموزشگاه برای بسیاری از ما چالش و دغدغه‌ای مهم است و هر فردی باید متناسب با شرایط خود و پس از کسب شناخت کافی در مورد روش‌های مختلف آموزشی، بهترین گزینه را انتخاب کند که انجام این کار برای بسیاری از ما کاری زمانبر است و معمولاً آن را به تعویق می‌اندازیم. به همین دلیل در این نوشتار قصد داریم کار را برای شما آسان کنیم و با معرفی یک آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی که روش آموزشی‌ متفاوتی را دنبال می‌کند، به شما کمک کنیم تا چالش یادگیری زبان انگلیسی را پشت سر بگذارید.

معرفی آموزشگاه آنلاین زبان دوره سرا

دوره سرا یک سامانۀ آنلاین برای آموزش زبان انگلیسی به صورت طبقه‌بندی شده است که تمام بخش‌های آموزشی آن به صورت آنلاین هستند. فرقی نمی‌کند کجای ایران یا جهان هستید؛ تنها چیزی که برای یادگیری زبان در این آموزشگاه نیاز دارید، انگیزه برای یادگیری و یک گوشی هوشمند است! انگیزۀ اینکه یکبار برای همیشه غول زبان را شکست دهید. در واقع دوره سرا، یادگیری زبان را به تجربه‌ای لذت‌بخش برای شما تبدیل می‌کند و این مهم‌ترین وجه تمایز این آموزشگاه‌ با سایر آموزشگاه‌های آنلاین انگلیسی است. شما با حضور در جمع زبان‌آموزان دوره‌سرا می‌توانید به طور همزمان بر روی هر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن خود کار کنید و همۀ این مهارت‌ها را ارتقاء دهید.

بدون یادگیری گرامر و لیستی از لغات، زبان را یاد بگیرید

یکی از بارزترین ویژگی‌های سیستم آموزشی دوره‌سرا این است که دیگر نیازی نیست لیست بلند بالایی از لغات را حفظ کنید و به خاطر بسپارید؛ حتی گرامر هم لازم نیست بخوانید! ممکنه بپرسید مگر می‌شود؟ در پاسخ باید بگوییم: بله! در دوره سرا شما لغات جدید را به جای حفظ کردن، در قالب متن‌ها و ویدیوهای مختلفی که در اختیار شما قرار می‌گیرند و با تکرارهایی که در برنامۀ آموزشی شما گنجانده شده است، در حافظۀ بلندمدت‌تان خواهید سپرد و دایرۀ واژگان شما هر روز بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد. از طرفی شما گرامر را در قالب صحبت کردن بصورت روزانه و دریافت بازخورد از معلم در گروه‌های واتساپی یاد می‌گیرید. این تصحیح‌ها بارها و بارها تکرار می‌شوند تا ساختارهای صحیح در ذهن شما تثبیت شوند.

قطعاً در اینجا برای شما این سؤال مطرح خواهد شد که اگر گرامر نخوانیم و لغت هم حفظ نکنیم، پس چگونه زبان انگلیسی را یاد می‌گیریم؟ نگران نباشید! در دوره سرا برای تقویت تمامی مهارت‌های شما برنامه‌ریزی شده است. تیم پشتیبانی این موسسه، از اول تا آخر در کنار شما هستند تا طی یکسال مدرک زبان‌تان را بگیرید.

با نگاهی به کارنامه‌‌های زبان‌آموزان قبلی دوره‌سرا، می‌توان به اثربخشی روش آموزشی در آموزشگاه زبان دوره‌سرا پی برد.

همچنین دوره سرا برای زبان آموزان طیف وسیعی از آموزش‌ها را در بر می‌گیرد که برخی از آن‌ها شامل ورکشاپ‌های تعاملی آنلاین، گروه‌های واتساپ برای مکالمه به زبان انگلیسی، برخورداری از پشتیبان و معلم اختصاصی، ویدیوهای آموزشی، کارنامه‌های هفتگی، اپلیکیشن اختصاصی و … هستند.

روش‌های مختلف آموزش در دوره سرا

به منظور بهبود مهارت گفتاری‌ (Speaking)، شما در گروه‌های واتساپ عضو می‌شوید و باید روزانه به 10 سؤال پاسخ دهید و صدای خود را ضبط کنید و در گروه ارسال کنید. معلم اختصاصی شما هر روز تعدادی از اشکالات شما را تصحیح خواهد کرد و در قالب ویس موارد لازم را برایتان توضیح خواهد داد. آنقدر اشتباه می‌کنید و آنقدر تصحیح می‌شوید که به مرور زمان و با تکرار، دیگر اشکالی باقی نخواهد ماند و خیلی روان و منسجم می‌توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید.

ورکشاپ‌های تعاملی دوره سرا نیز به شما این فرصت را می‌دهند تا یک مکالمۀ واقعی و در لحظه را تجربه کنید و همزمان توسط معلم تصحیح شوید. علاوه بر این‌ها، برای تقویت سایر مهارت‌های شما همچون مهارت شنیداری (Listening) علاوه بر ویدیوهای آموزشی، تمرین‌ها و پادکست‌هایی برای شما درنظر گرفته شده است تا با لهجه‌ها و لحن‌های مختلف بیشتر آشنا شوید.

در رابطه با مهارت خواندن (Reading)، در طول هر دوره شما 20 متن عالی را خواهید خواند و زیر و بم خوانش صحیح ریدینگ را به طور کامل فرا خواهید گرفت. و در نهایت به سطحی می‌رسید که هر متنی را فقط با یکبار خواندن متوجه خواهید شد. دوره‌سرا در مهارت نوشتاری (Writing) روش منحصر به فردی دارد که آن را ریدینگ بیس رایتینگ نامیده است و یکی از دروس شما در طول ترم است. در این درس شما تمام فوت و فن‌های نویسندگان را برای نوشتن یک متن خوب فرا می‌گیرید و هر 5 روز یکی از متن‌هایی که نوشته‌اید را در گروه واتساپ ارسال می‌کنید تا معلم اختصاصیِ رایتینگ‌تان، آن را بررسی کند و اشکالات و نکات لازم را به طور کامل به شما توضیح دهد.

سخن پایانی

موارد ذکر شده در بالا تنها بخش کوچکی از روش آموزشی دوره سرا بود. در دوره‌سرا شما روی خودتان سرمایه‌گذاری می‌کنید تا به اهداف و نمرۀ دلخواهتان در آزمون آیلتس یا تافل دست پیدا کنید. در صورتیکه تمایل دارید یک جلسه مشاورۀ خصوصی رایگان با کارشناسان دوره سرا داشته باشید، می‌توانید به سایت دوره سرا مراجعه کرده و درخواست تعیین سطح رایگان خود را ثبت کنید تا کارشناسان این مجموعه با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *