بلاگ

10 کتاب پرمخاطب در اپلیکیشن‌های کتاب دیجیتال فیدیبو و طاقچه: کاربران به دنبال نسخه موفقیت

بررسی نتایج انتخاب کاربران فیدیبو و طاقچه به عنوان دو اپلیکیشن مطرح کتاب دیجیتال، نشان می‌دهد که کاربرانشان به دنبال پیدا کردن نسخه‌ای سریع برای رسیدن به موفقیت هستند. شاید از همین رو است که در بین 10 کتاب برتر و پرطرفدار هر دو اپلیکیشن کتاب‌های روانشناسی و موفقیت بیشتر از هر سوژه‌ای به چشم می‌خورند.

هر سال تقریبا چند عنوان کتاب در گروه پروفروش‌ترین‌ها قرار می‌گیرند و این موضوع نه تنها سلیقه جامعه را در مطالعه مشخص می‌کند، بلکه چشم‌اندازی هم برای ناشرانی است که به بازگشت سرمایه‌شان فکر می‌کنند. عادل فردوسی‌پور هم به عنوان یک مترجم و نه گزارشگر فوتبال جایگاه قابل توجهی از منظر سلیقه جامعه دارد.

چند عنوان مشترک در بین این دو اپلیکیشن وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به عنوان کتاب‌های پرطرفدار سال در اپلیکیشن‌های کتاب دیجیتال انتخاب کرد. این کتاب هم البته اثر مرکب است که در فیدیبو بیشتر شنیده شده و در طاقچه هم بیشتر خریداری شده است.

حالا با بررسی 10 عنوان کتاب برتر دو اپلیکیشن فیدیبوو طاقچه جذاب‌ترین کتاب‌های سال 1400 به انتخاب کاربران این دو اپلیکیشن را بررسی می‌کنیم.

پرچمداری کتاب‌های صوتی فیدیبو

فیدیبو

10 عنوان برتر و پرطرفدار کتاب‌های فیدیبو به 10 کتاب صوتی رسیده است. کتاب صوتی هنر خوب زندگی کردن رتبه نخست بین این 10 عنوان کتاب را به دست آورده است. این کتاب به قلم رولف دوبلی است و نسخه صوتی آن توسط انتشارات رادیو گوشه منتشر شده است.

10 کتاب پرطرفدار فیدیبو

هنر خوب زندگی کردن که البته با ترجمه عادل فردوسی‌پور، بهزاد توکلی و علی شهروز منتشر شده مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی برای یک زندگی خوب را به مخاطبان خود معرفی می‌کند. علاقه این روزهای مردم به آموزه‌هایی برای زندگی بهتر و آرام‌تر شاید یکی از دلایل جذابیت این کتاب برای کاربران فیدیبو باشد.

کتاب صوتی اثر مرکب هم در این رتبه‌بندی مقام دوم را به دست آورده است. اتفاقا این کتاب هم در رده کتاب‌های روان‌شناسی و موفقیت است. این کتاب که به قلم دارن هاردی است، توسط انتشارات کتاب‌سرای نیک منتشر شده است.

کتاب صوتی مغازه خودکشی را هم رادیو گوشه منتشر کرده است. این کتاب به قلم ژان تولی و در ژانر کمدی تاریک است. بر اساس توضیحاتی که فیدیبو درباره آن نوشته، مغازه خودکشی، داستان شهری را روایت می‌کند که در هیچ کجای داستان اسمی از آن برده نمی‌شود.

10 کتاب پرطرفدار فیدیبو

در این شهر که درگیر تغییرات اقلیمی دچار بحران شده است، هیچ گلی نمی‌روید و هوا بسیار بد است. مردم به‌شدت افسرده هستند و برای زندگی کردن و تلاش کردن هیچ انگیزه‌ای ندارند. در همان شهر غم‌زده یک مغازه‌ای وجود دارد که اوضاع در آن خیلی هم بد نیست.

عادل فردوسی پور، مترجم محبوب

چهارمین رتبه فیدیبو هم این بار به ترجمه دیگری از عادل فردوسی‌پور می‌رسد. دانلود کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن با صدای عادل فردوسی پور بر سکوی چهارم فیدیبو قرار گرفته است. این کتاب هم در حوزه روانشناسی و زندگی بهتر باز هم نشان می‌دهد، مردم هچنان به این حوزه علاقه‌مند هستند.

ترجمه عادل فردوسی پور

کتاب صوتی پدر پولدار پدر فقیر، اثر رابرت کیوساکی و منتشر شده در انتشارات شادن پژواک دهمین کتاب مورد علاقه مخاطبان فیدیبو است. این کتاب هم همچنان در حوزه موفقیت است. این بار اما منظور از موفقیت، موفقیت مالی است.

عناوین برتر فیدیبو

بر اساس توضیحات فیدیبو درباره این کتاب، مخاطب ایرانی کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» باید توجه کند که با آموزه‌های «کیوساکی» نه به صورت پیاده‌سازی دقیق که بر مبنای پیاده‌سازی مفهومی پیش برود. دلیل آن هم این است که بسیاری از آموزه‌های کیوساکی بر اساس شرایط اقتصادی حاکم بر ایالات‌متحده نوشته شده‌اند.

کتاب صوتی خوشبختی، کتاب صوتی اثر مرکب، کتاب صوتی چهار میثاق و کتاب صوتی هنر تاثیر گذاری هم چهار کتاب صوتی بعدی لیست 10 کتاب پرمخاطب فیدیبو است؛ که اتفاقا این چهار عنوان کتاب هم در ردیف کتاب‌‌های روانشناسی و موفقیت قرار گرفته‌اند.

اما دهمین کتابی که در فیدیبو بیشتر شنیده شده مانند رتبه دوم یک داستان است. این کتاب یعنی، جزء از‌ کل بزرگ‌ترین رمان تاریخ استرالیا است که در سال 2008 نامزد جایزه من بوکر شد. این جایزه از آنجایی اهمیت قابل توجهی در حوزه کتاب دارد که برنده من‌بوکرد در بیشتر رسانه‌ها معرفی خواهد شد و همین موضوع منجر به شناخت بهتر اثر برای مخاطبان می‌شود. البته من بوکر فقط کتاب‌های انگلیسی زبان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

منتقدان هم بر این باورند که جزء از کل، فقط یک رمان نیست، بلکه اظهارنظرهایی فلسفی درباره‌ زندگی بشر است. نویسنده شخصیت‌های این قصه را باکمی اغراق در میان داستانی پرفرازونشیب قرار داده و آن‌ها را محکوم به زندگی و ادامه‌ حیات کرده است.

طاقچه و پرفروش‌های 1400

طاقچه

اما ببینیم در اپلیکیشن کتاب‌های دیجیتال طاقچه چه خبر است؟ پیش از هر چیز باید گفت که کتاب‌های پرمخاطب طاقچه هم اتفاقا بیشتر در حوزه روانشناسی است. این که راه موفقیت از کجا می‌گذرد و چطور می‌توان زندگی آرام‌تری داشت.

چگونه کمال‌گرا نباشیم، نخستین رتبه را هم در تعداد خرید به خود اختصاص داده است و هم بیشترین ارزش ریالی خرید را داشته است. این کتاب‌هم قرار است به مخاطب راهکارهای مبازره با کمال‌گرایی را معرفی کند و در دسته کتاب‌های روانشناسی قرار دارد.

10 کتاب پرطرفدار طاقچه

بر اساس توضیحات طاقچه، استفان گایز، نویسنده چگونه کمال‌گرا نباشیم، در 9 فصل اول با جزئیات کامل به مفاهیم می‌پردازد تا بتوانیم آن‌ها را بفهمیم و در فصل آخر، تمام راه‌حل‌های عملی و کاربردی را جمع بندی، طبقه بندی و خلاصه می‌کند.

دومین رتبه طاقچه هم به کتاب عادت‌های اتمی از نشر نوین رسیده است. جیمز کلیر، نویسنده این کتاب به گفته طاقچه به تاثیر تغییرات کوچک در زندگی پرداخته است. چرایی این تاثیرات را توضیح داده، گام‌های ساده‌ای برای ساختن عادات بهتر معرفی کرده و در نهایت راز ماندگاری نتایج مثبت حاصل از تغییرات کوچک در زندگی را برای خوانندگانش بیان کرده است.

کتاب عادت های اتمی

معجزه سپاس‌گزاری در گروه کتاب‌های طاقچه رتبه سوم را به دست آورده است. این کتاب که توسط نسل نواندیش منتشر شده. کتاب معجزه سپاس‌گزاری یا همان کتاب معجزه شکرگزاری نوشته راندا برن، نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی است.

عناوین برتر طاقچه

رتبه چهارم در کتاب‌های پرفروش طاقچه به «از چیزی نمی‌ترسیدم» به قلم قاسم سلیمانی رسیده است. کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم»، زندگینامه‌ خودنوشت قاسم سلیمانی است که توسط انتشارات مکتب حاج قاسم منتشر شده است. این کتاب شامل دست‌نوشته‌های شخصی شهید سلیمانی از دوران کودکی و زندگی در روستای قنات ملک کرمان تا میانه مبارزات انقلابی در سال 57 است.

10 کتاب پرطرفدار طاقچه

زنان زیرک؛ چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ هم پنجمین رتبه را به دست آورده است. این کتاب هم توسط نشر دانژه منتشر شده. رتبه ششم تا هفتم هم به ترتیب به خرده‌ عادت‌ها، هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها، خودشناسی، چگونه یک نماز خوب بخوانیم و در نهایت اثر مرکب رسیده است. این کتاب‌ها هم البته به جز کتاب چگونه یک نماز خوب بخوانیم در دسته بندی کتاب‌های راهنمای موفقیت قرار دارند.

آنچه از بررسی کتاب های پرطرفدار این دو پلتفرم به ذهن می‌رسد، جذابیت کتاب‌های روانشناسی و موفقیت برای مخاطبان عمومی است. این موضوع البته خلاء احساس موفق نبودن در جامعه، به دنبال راهی برای درآمد بیشتر بودن و دست‌یابی به بهترین هر چیزی آن هم با یک نسخه مستقیم را بیان کرده است.

گفتنی است اپلیکیشن‌های کتاب دیجیتال امکانی را فراهم کرده‌اند تا بر اساس آن مخاطبان دسترسی بهتری به کتاب‌ها داشته باشند و گاهی رایگان یا با هزینه‌ای کمتر از کتاب فیزیکی سرانه مطالعه خود را افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *