بلاگ

ویندوز 11 قابلیت‌هایی مانند پوشه منو استارت و حرکات لمسی جدید را آزمایش می‌کند

مایکروسافت در بیلد جدید ویندوز 11 که هم اکنون برای آزمایش‌کنندگان در دسترس است ویژگی‌های جدیدی مانند ژست‌های حرکتی لمسی، پوشه‌های منوی استارت، تسک منیجر باز طراحی شده و موارد دیگری را ارائه کرده تا به طور کلی عملکرد سیستم عامل جدید خود را بهبود بخشد.

قابلیت جدید ایجاد پوشه منو استارت به کاربران ویندوز 11 این امکان را می‌دهد تا موارد پین شده منوی استارت خود را به طور کامل در یک پوشه شخصی سازی کنند. با این وجود زمانی که آیکون اپ‌ها روی یکدیگر قرار دهید پوشه جدید ایجاد خواهد شد و در نسخه‌های آزمایشی بعدی احتمالا امکان تغییر نام پوشه‌ها نیز فراهم می‌شود.

ویندوز 11
پوشه منوی استارت

اگر شما هم از طرفداران ژست‌های حرکتی ویندوز 8 بوده‌اید، مایکروسافت به زودی پنج حرکت لسمی جدید را به ویندوز 11 ارائه می‌کند که البته بیشتر در تبلت‌های لسمی کاربرد خواهد داشت. از جمله آن‌ها می‌توان به قابلیت کشیدن انگشت به سمت بالا در نوار وظیفه (تسک‌بار) برای نمایش منوی استارت و کشیدن انگشت به پایین برای رد کردن این دستور است.

حرکت لمسی دیگری نیز به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای نمایش منوی تنظیمات سریع، انگشت خود را از سمت راست پایین نوار وظیفه به بالا بکشند. مایکروسافت همچنین توضیح می‌دهد که چرخیدن صفحه دستگاه بین جهت‌های عمودی و افقی اکنون «با کیفیت» بیشتری انجام می‌شود.

مایکروسافت همچنین در حال بهبود قابلیت Snap Layouts ویندوز 11 است و اکنون می‌توان برنامه‌های در حال اجرا را به طرح‌های مختلفی به صورت همزمان استفاده کرد. Live Captions یا زیرنویس‌های زنده نیز به زودی وارد سیستم عامل جدید مایکروسافت خواهد شد که از طریق میانبر Winkey + CTRL + L قابل دسترس است.

  • تسک منیجر جدید
  • زیرنویس‌های زنده

طراحی جدید تسک منیجر ویندوز 11 که در گذشته نیز اخباری درباره آن منتشر شده بود، اکنون به طور رسمی در دسترس قرار گرفته است. از جمله تغییرات آن می‌توان به یک نوار فرمان جدید، تم تاریک (Dark Mode) به همراه یک حالت کارآمدی جدید اشاره کرد.

در نهایت باید اشاره کرد که این ویژگی‌های جدید در حال حاضر فقط در حال آزمایش هستند و احتمالا برخی از آن‌ها در به‌روزرسانی‌های ماهانه طول سال 2022 نشان داده می‌شوند. مایکروسافت به‌تازگی اولین به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 11 را منتشر کرده که پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی را فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *