رپورتاژ

برای خرید بلیط هواپیما چارتر باید بدانید!

خرید بلیط هواپیما چارتر یکی از راه‌هایی صرفه‌جویی در هزینه‌ها برای مسافرین پروازی است. اما همیشه هم این بلیط قیمت پایین‌تری ندارد و گاها ممکن است قیمت آن بسته به شرایط افزایش نیز داشته باشد. شناخت خصوصیات مهم درباره این نوع بلیط می‌تواند بهترین شرایط را در هنگام خرید آن برای کاربران به دنبال داشته باشد.
پیشنهاد ما:بلیط ارزان هواپیما

خیلی از مسافرین شناخت کافی از این نوع بلیط نداشته و تنها به شنیده‌های خود مبنی بر اینکه بلیط چارتری هواپیما ارزان‌تر است، به دنبال خرید آن می‌روند. در ادامه بیشتر درباره این نوع بلیط توضیح خواهیم داد. استفاده از این نکات می‌تواند راهنمایی عالی برای خرید بلیط چارتر هواپیما باشد.

قیمت خرید بلیط هواپیما چارتر
آژانس‌های هواپیمایی و برخی شرکت‌ها گاها برای درآمدزایی یا ترغیب مسافرین برای خرید بلیط‌های خود این خدمات را به کاربران ارائه می‌نمایند. با توجه به اینکه این شرکت‌ها ریسک پر شدن و پر نشدن صندلی‌های هواپیما را قبول می‌کنند و تعداد زیادی از بلیط‌های یک پرواز را چارتر می‌نمایند، قیمت تمام شده بلیط‌ها برای آنها کمتر خواهد بود.

از این رو قیمت عرضه آنها برای مسافرین نیز تفاوت‌هایی با قیمت بلیط سیستمی خواهد داشت. البته چارتری کردن بلیط هواپیما همیشه به معنی ارزان‌تر بودن قیمت آن نیست. اگر با نوسانات قیمت بلیط چارتر هواپیما آشنا باشید، متوجه خواهید شد که این بلیط‌ها گاها هم قیمت بلیط‌های سیستمی عرضه می‌شوند و حتی می‌توانند از این نوع بلیط‌ها برای یک خانواده گران‌تر تمام شوند.

پیشنهاد ما:بلیط ارزان هواپیما

دلیل نوسانات قیمت بلیط چارتر چیست؟

خرید بلیط هواپیما چارتر گاها به دلیل نوسانات قیمت این بلیط کمی چالش‌برانگیز خواهد شد. مانند همه بازارها، این تقاضای زیاد و کم است که باعث نوسان قیمت این بلیط‌ها می‌شود. در مواقعی از سال که تعداد درخواست‌های برای مسافرت‌های هوایی افزایش می‌یابد، به طبع چارتر کننده‌های قیمت بلیط‌  هواپیما خود را پایین نمی‌آورند. زیرا می‌دانند که در هر صورت بلیط‌های آنها به فروش خواهد رفت. در مواقعی از سال‌ها که مسافرین استقبال زیادی از سفرهایی هوایی ندارند، قیمت بلیط چارتر با نرخ پایین‌تری عرضه می‌شود. دقت به این نکته است که می‌تواند تجربه شرایط عالی خرید بلیط چارتر را برای شما رقم بزند.

تفاوت‌های بلیط چارتر با بلیط‌های سیستمی
حالا که با مفهوم بلیط چارتر و ترفندهای خرید بلیط هواپیما چارتر آشنا شدید، بهتر است تفاوت‌های این نوع بلیط‌ها را با بلیط‌های سیستمی مرور کنیم. آشنایی با این تفاوت‌ها می‌تواند در هنگام خرید این بلیط راهنمای خوبی برای شما باشد.

پیشنهاد ما:بلیط ارزان هواپیما

بلیط‌های سیستمی معمولاً قیمت ثابتی دارند و کمتر دستخوش تغییر می‌شوند. اما بلیط‌های چارتری دائماً در حال نوسان بوده و حتی نرخ‌های تعیین شده برای یک پرواز نیز با نزدیک‌تر شدن به زمان پرواز کمتر می‌شود. این مهم به این دلیل است که با فروش نرفتن بلیط‌ها، چارتر کننده سعی دارد جذابیت بیشتری برای خرید این بلیط‌ها در میان کاربران ایجاد نماید.

بلیط‌های سیستمی معمولاً سه رده سنی مختلف را در بر می‌گیرند. افراد زیر 2 سال، 2 تا 12 سال و 12 سال به بالا که قیمت بلیط هواپیما برای آنها متفاوت است. اما در بلیط‌های چارتری تنها بلیط خردسالان زیر 2 سال که صندلی نیاز ندارند، با بقیه متفاوت خواهد بود.

خرید بلیط هواپیما چارتر همیشه در دسترس نیست و برای خیلی از پروازها این بلیط‌ها عرضه نمی‌شود. چارتر کننده‌ها معمولاً سعی دارند مسیرهای پرتردد را برای چارتر کردن انتخاب نمایند.

پیشنهاد ما:بلیط ارزان هواپیما

بلیط چارتر بیشتر برای کدام شهرها است؟
برای اینکه به این سؤال پاسخ دهیم، تنها کافی است شهرهای پرتردد کشور را معرفی کنیم. شهرهایی که مسافرین پروازی زیادی دارند، در اولویت چارتر کننده قرار می‌گیرند. بلیط چارت مشهد، بلیط چارتر کیش، بلیط چارتر شیراز، بلیط چارتر قشم و بلیط چارتر استامبول از جمله بلیط‌های چارتری رایج هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *