رپورتاژ

پل معلق تهران کجاست؟

کشور ایران جاذبه‎های گردشگری بسیاری در حوزه‎های مختلف تاریخی، طبیعی، فرهنگی، مذهبی و … دارد و به همین منظور در این مقاله به معرفی شهر تهران و یکی از جاذبه‎های جدید ساز پایتخت یعنی پل معلق می‎پردازیم. جاذبه‎‎های گردشگری در این شهر بخشی از جاذبه‎های گردشگری ایران را در طیف‎های مختلف شامل می‎شود. پل معلق تهران نیز یکی از اذبه‎های معروف و تازه تهران است که به تازگی به عنوان نماد غرب تهران محسوب می‎شود.

شهر تهران در دامنه و دشت هموار رشته کوه‌های البرز قرار دارد و از نظر پیشینه زندگی به دوران نوسنگی بازمی‌گردد. کاوش‌های باستان‌شناسی صورت گرفته در این شهر منجر به کشف اسکلت‌های ۷۰۰۰ ساله انسان و ابزارهای سنگی شده است و همین امر، تاریخی بودن این شهر را بازگو می‎کند.

تهران در زمان سلسله قاجاریه و آقا محمدخان قاجار، در نوروز سال ۱۱۶۵ هجری شمسی، به پایتختی انتخاب شد و از آن پس سرعت شکوفایی و پیشرفت این شهر به طرز چشمگیری افزایش یافت و این شهر به عنوان شهری پر امکانات از حیث رفاهی، درمانی، تفریحی و … قلمداد می‎گردد.

امروزه شهر تهران علاوه بر داشتن اهمیت به عنوان پایتخت و نهاد سیاسی – اداری کشور، دارای جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و تفریحی مختلف نیز بوده و همیشه مورد توجه ساکنان شهرهای دیگر می‌باشد.

جاذبه‎های گردشگری تهران بسیار زیاد است و همان‎طور که پیشتر اشاره شد، انواع جاذبه‎های تاریخی، فرهنگی، تفریحی، مذهبی و … در این شهر جای دارد.

در ادامه به معرفی یکی از جاذبه‎های تفریحی در شمال‎غرب پایتخت به عنوان پل معلق تهران خواهیم پرداخت.

این پل که به تازگی و در سال 1397 هجری شمسی افتتاح شده است، رابط بین پارک‎های فاز دوم نهج‎البلاغه و پردیسان در شمال‎غرب تهران است. پل معلق تهران به عنوان دومین پل معلق کشور پس از پل معلق در مشکین‌شهر استان اردبیل محسوب می‌شود و طول آن ۲۸۰ متر و ارتفاع آن از کف رودخانه ۶۵ متر است.

ظرفیت این پل نیز ۲۰۰ نفر است و همزمان ۲۰۰ نفر می‌توانند از روی پل، طبیعت شمال تهران و زیبایی جنوب تهران را مشاهده کنند.

مهمترین جذابیت پل معلق شکوه آن و چشم انداز منحصر به فرد و دوست داشتنی آن است زیرا پل آسمان از شمال و جنوب دو اتوبان شهید حکیم و شهید همت و از کف بوستان رود دره نیز قابل مشاهده می باشد؛ پس دوربین های عکاسی و کفش های پیاده روی خود را بردارید و به سوی کشف یک تجربه جدید راهی پل آسمان تهران شوید.

در خصوص امکانات رفاهی در اطراف پل نگران نباشید. تقریباً تمامی امکانات رفاهی در اطراف پل وجود دارد. از این امکانات می‌توان به بوفه، رستوران، پارکینگ خودرو، مسجد، مسیر پیاده‌روی، نیمکت، سرویس بهداشتی، باغ‌وحش در پارک پردیسان و … اشاره کرد.

نمای دور از پل معلق تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *